KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246103
nr 1424 6103
Arnold Eres
(1917-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1963. Olja på pannå, 32x23, yttermått inklusive ram: 45x36 cm
Arnold Eres, Estnisk-Svensk bildkonstnär född i Estland 1917, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:25:30
100 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
500 kr
Arnold Eres
Läs mer om Arnold Eres