KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246103

nr 1424 6103

Arnold Eres

(1917-1986), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1963. Olja på pannå, 32x23, yttermått inklusive ram: 45x36 cm

Arnold Eres, Estnisk-Svensk bildkonstnär född i Estland 1917, död 1986.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 11 oktober 2021
kl 20:25:30

Arnold Eres

Läs mer om Arnold Eres